Living in Latin America
This profile was compiled by SendLoco from Living in Latin America ’s public videos. Living in Latin America is not affiliated with SendLoco. Claim this profile or request removal.
Jumbo
★ 4.2shopping
“To give you an idea of what the costs are today I was literally just at the jumbo. Eggs can run you anywhere between $3,000 to $5,000 pesos. A one liter carton of milk is between $1,500 pesos and $2,000 pesos. Bread if you're getting local it's about $3 ,000 pesos or imported is about $8,000 pesos. So if you're looking for a budget when it comes to groceries it's always dependent on where you're shopping. Because if you're going to the smaller health food stores obviously it's going to be a lot more expensive than shopping at say jumbo.”
Always Gym
★ 4.5wellness beauty
“The next month I ended up going to Always Gym or A Gym. It's off of Costa Rica in Palermo, Soho. It is awesome. Everything works. It's two levels. There's tons of space. Everything is high end and total cost for that was 65,000 pesos or $47.”
Is this you?
Claim this profile
Add context to your picks, reply to followers, and get verified on SendLoco.